Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza kadimî giriş fail ve kovuşturma eden biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çalındığını sabitleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir kontrolör de arkadaş, kardeş evet da hesabı kovuşturma eden yakınlarımızdan kontrolör sağlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere kovuşturma etmiş olduğu kişgelecek gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat genellikle kullanıcı adınızı değnöbettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız için belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun çıbanlıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz düzme e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzme maillerdir. Dikkatli bakıldığında web adres kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde dünya saha linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çalınabilir.
Izlemeçi arttırmak için kullanılan web siteleri evet da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar genellikle Instagram birliksı istediği için şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir isim şifrenizi çkazanmak için size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize sataşkan “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun için de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişhayır farklı metotlarla ikna etme yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Elbette Sonuç Cebinır?
Instagram hesabı çalınan evet da hacklenen zevat için ne efsus ki çok çokça muamele bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok çokça dayak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diye aslında başka kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Erkân: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama birliksı almaya çalışın. şayet şifre sıfırlama birliksı gelirse derhal şifreyi değnöbettirin ve takkadak ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar sınama ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Erkân: Instagram hesabınız çalındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram durum şifreniz değnöbettiğinde yahut kullanıcı adınız değnöbettiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çsaha saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen değnöbettirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emin evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değnöbettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değnöbettiren sen değilsen, hesabını güvene al” evet da ara sıra “değnöbetikliği geçmiş al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız lakin genellikle saldırganlar elektronik posta adresini değnöbettirdiği için sizde bu görüntülük çıkmaz ve dikme olarak “güvenlik kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir