Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, şiddetli lisans eğitimini Değer özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Düzenleme yerında İstanbul Görgülü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim kesimünde bellik yapılışu, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’de ilk misil önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise binalanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze denli eğitim kesimünde eş olarak biraşkın markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En heybetli ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası etkin çalışmalar yürüten KALKO, biraşkın futbol, basket köleübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arsa aldığı Mefretçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin cihetı saf Türkiye’nin en heybetli özel okul ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 yıldır patronaj kurulunda arsa almaktadır.

KALKO, eğitim yerında yaptığı başarılı girişimlerden dolayı biraşkın cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim bilimi Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında eğitim yerında projeler yürütmektedir. Her sene biraşkın öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve iptidai ile bile öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Eğitim bilimi Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir